Blogu' lui Balan
Faptul că graniţa şi zona de schimb dintre UE şi Regat urmeză să fie stabilită în Irlanda e o problemă sensibilă.
Bucureştiul are nevoie de monorail
Miron Mitrea: "este o tâmpenie să pui tramvai peste metrou, cum e la Obor".
Bond. Municipal Bond.
Bondurile orășenești interbelice erau acceptate în lombard. Nu ca acum când nu sunt nici instrumente de economisire, nici de refinanțare.
Ne aflăm de fiecare dată în interiorul unei paradigme particulare, cu limitările și particularitățile ei inerente, şi e bine să fim conștienți tot timpul de riscul de a ne rătăci
Noi... eu... nu recunosc, nu voi să recunosc epitropia bucureştenilor, capitaliştilor, asupra noastră; căci în districtul nostru putem face şi noi ce fac dânşii în al lor...
Paris Has Fallen
Dacă statele ar fi femei nu s-ar mai război unele cu altele, ci doar nu şi-ar mai vorbi multă vreme
FC Iadul contra FC Raiul. O să spuneți că noi n-avem nici o şansă pentru că toți jucătorii buni sunt în Rai. Da, dar arbitrii...
Întrebarea este de ce Franţa şi nu Marea Britanie? Fiindcă prima e veriga slabă din punctul de vedere al diviziunii muncii
The Best United Kingdom Bookmaker lbetting.co.uk Ladbrokes website review