Blogu' lui Balan
Cine n-are moralitate se înfășoară într-un steag...
Reconstruction Of Freedom
Vânzarea la prețuri mai mici decât concurența e dovada practicilor neloiale, cea la prețuri mai mari a poziției monopoliste, iar cea la aceleași prețuri că operatorii s-au înțeles
Muncești sau economisești? Te-au prins, te-au ars!
De ce trăim într-un stat feudal?
Apreciați că sunteți paria și că n-ați avut norocul să vă fi născut într-o castă?
Cum te chemă pui de dac și de roman?
Răspunsul e cu variante multiple: Covaci (fierar), Sabău (croitor), Doboș (grădinar), Socaciu (bucătar)
Conceptul de "evaziune fiscală" nu înseamnă exact același lucru în fiecare stat european
Trebuie combătută evaziunea, nu economia ca atare
În loc ca populaţia să prospere cu intrări de capital din exterior a sărăcit cu taxele explicite și implicite (inflația) ca să se „fabrice” capitaliştii autohtoni
Ce se poate spune despre medicii cu diplomă care-și fac treaba la fel de prost ca cei fără?
În România, trebuie să fii destul de sănătos când te îmbolnăvești și intri în spital
The Best United Kingdom Bookmaker lbetting.co.uk Ladbrokes website review