Blogu' lui Balan
Analişti sau propagandişti?
„Analiştii” ar trebui să știe că propaganda nu este credibilă și dacă mă bag în discuție o fac ca să le sugerez să își ducă discursul în zona în care pot să genereze încredere
Fără un minim consens al celor guvernați, nici o formă de guvernare nu e posibilă
Hingherii ridică mașinile celor care puteau să utilizeze stația de metrou Cișmigiu, de pildă, și să-și lase autoturismul acasă
Elveţia nu şi-ar fi pus problema să iasă din UE cu acord şi atunci mai bine n-a intrat
Întrebarea este dacă un atac la democrație e suspendarea Parlamentului britanic sau nerespectarea rezultatului referendumului?
Traducerea la români
"No matter what do you during the wedding night, you'll be f***ked anyway" = "În noaptea nunţii, orice ai face, rezultatul e acelaşi."
Dacă guvernanţii nu sunt în stare să administreze poate că ar fi bine să fie aduşi ca la fotbal, nişte stranieri
Tovarășul Lord!
Oare câți laburiști sunt în Camera Lorzilor din Parlamentul britanic?
Clientul are întotdeauna dreptate
Spusele îi aparţin antreprenorului londonez Harry Gordon Selfridge şi datează din 1909
The Best United Kingdom Bookmaker lbetting.co.uk Ladbrokes website review