Blogu' lui Balan
De ce se creează senzația că se românizează Occidentul? Din cauza pierderilor de productivitate
Îi românizăm, ca să nu mai înțeleagă nici ei pe ce domenii se bazează la crearea PIB
Totalitarismul se vinde bine dacă e marketat cool
Este francul invidios pe euro?
Cum e să ai un imperiu al francului în interiorul zonei euro?
De ce nu-și fac și șomerii sindicat?
Există o piață care scapă în mod constant ochiului vigilent al autorităților de concurență: piața muncii
Ne împrumutăm scump sau guvernele n-au nici cea mai vagă idee de strategie economică?
Fiindcă diversele forme de neperformanţă nu pot fi aduse facil la un numitor comun, se recurge la instrumentul cu cel mai mare grad de standardizare: banii
Ar fi extrem de complicat pentru pensionari dacă mulți oameni ar renunța concomitent la țigări
Kurt Vonnegut Jr. notează în nuvela „Harrison Bergeron” din volumul „Bun venit printre maimuțe” că în 2081 toți oamenii vor fi ajuns egali
Vot de neîncredere în economie!
Comercianții dau în client ca să-și recupereze taxele de protecție plătite politicului, fiindcă nu pot funcționa potrivit filosofiei capitaliste a diviziunii muncii
The Best United Kingdom Bookmaker lbetting.co.uk Ladbrokes website review