Blogu' lui Balan
O monedă europeană tare erodează relaxarea cantitativă şi susţine fals preţul activelor
Moneda tare stimulează consumul și amplifică deficitele
Liberalii clasici cred că banii trebuie să provină dintr-o marfă nonmonetară folositoare, tranzacţionată pe piaţa liberă
Banii nu sunt doriţi de dragul lor, ci pentru că oamenii au încredere că marfa-bani va fi uşor acceptată în schimb de oricine
În ce condiţii creşterea economică ar putea fi asociată cu una a creditelor neperfomante?
De ce ai vrea să faci creștere economică, atât timp cât nu te reechilibrezi la nivel micro, cât nu redistribui valoarea adăugată?
Aplicăm strategia de a ne supraîndatora pentru a ni se permite să ne prăbuşim
Bine că sunteți voi deștepți!
Oare Raed Arafat ar vrea să fie considerat, așa, ca intelectual, un membru al elitei românești, precum era - îmi vine brusc în minte! - Mihail Sebastian?
Economia lăsată pe mâna freelancerilor urcă preţurile din cauza pierderilor de productivitate
Micşorarea semnificativă a productivităţii e suportată de consumatorul final
Nu lăsați proștii să se îmbogățească!
Când fură cineva cu deficit educațional nu-și pune problema nici cât fură, nici de unde.
The Best United Kingdom Bookmaker lbetting.co.uk Ladbrokes website review